Yeni 2023 Porsche Panamera kış testleri sırasında görüntülendi

Alman firma, 2023’ün sonunda üçüncü nesil modeli piyasaya sürmeye hazırlanırken, yeni 2023 Porsche Panamera’nın bir prototip versiyonu kış koşullarında test edildi.

Porsche rozeti takmayan model, masif siyah bir dış boya ile fotoğraflandı. Ön uç tasarımı mevcut Panamera’ya benzerken, arkada yeni farlar ve güncellenmiş bir spoyler bulunuyor.

2023 Porsche Panamera Galeri

Dahili çalışma adı 972 olan yeni Mk3 modeli, altı yaşındaki ikinci neslin görünümünü zarif bir şekilde geliştiren bir dış tasarımla, Alman şirketinin nesiller arasında küçük, evrimsel değişikliklere yönelik uzun geleneğini sürdürmeye kararlı görünüyor. Porsche Panamera’nın fotoğrafı . Ancak çelik ve alüminyum gövdenin altında Porsche, BMW 8 Serisi Gran Coupé ve Mercedes-Benz CLS rakibi için daha önemli modifikasyonlar sıralıyor.

İki yaşındaki Porsche Taycan sedan, firmanın elektrikli araç atılımına öncülük ederken, Panamera, tamamı yeniden işlenmiş egzoz sistemlerine ve yaklaşmakta olan Euro 7 emisyon düzenlemelerini karşılamayı amaçlayan ince ayarlı yazılımlara sahip, revize edilmiş bir benzinli motor yelpazesi alacak.

Günümüzün çift turboşarjlı 2.9 litrelik V6 ve 4.0 litrelik V8 motorlarının 48V yarı hibrit özelliklere sahip güncellenmiş versiyonlarının yanı sıra, yeni Panamera, yakında çıkacak Mk4 için de planlanan, yoğun bir şekilde revize edilmiş bir plug-in hibrit güç aktarma organı benimsemeye hazır görünüyor. Cayenne SUV.

Ayrıntılar henüz az ancak Autocar’a 4 E-Hybrid, 4S E-Hybrid ve sınıfının en iyisi Turbo S E-Hybrid’in halef modellerinin hem revize edilmiş benzinli motorları hem de elektrik motorlarını daha büyük kapasiteli bir pil paketi ve daha hızlı şarj oranları sağlayacak yeni geliştirilen yazılım ile birlikte alacağı söylendi.

Henüz resmi bir şey olmamasına rağmen, her bir Panamera varyantının genel güç çıkışının artırıldığı söyleniyor.

Revize edilmiş sürüş modu işlevleriyle birlikte, elden geçirilmiş plug-in hibrit sistemin, mevcut E-Hybrid modellerinin yalnızca elektrikli 31 milden “önemli ölçüde daha fazlasını” sunması bekleniyor.

Yeni görüntülenen prototipin üçüncü nesil Panamera’nın ön izlemesini yapıp yapmadığına dair şüpheler olsa da, lüks liftback’in önceki enkarnasyonlarının yaşam döngüsü geçmişi, bunun gerçekten de mevcut modelin makyajlı bir versiyonundan ziyade tamamen yeni bir model olduğunu gösteriyor. 1.

Orijinal 970 Panamera 2010’da geldi ve ardından 2013’te makyajlandı. İkinci nesil 971 2016’da tanıtıldı ve 2020’de bir dizi orta ömür yükseltmesi aldı. Her durumda, Porsche Panamera’yı altı yaşam döngüsü için planladı.

Porsche bu stratejiye sadık kalırsa, 972’nin 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar açıklanması ve İngiltere satışlarının o yılın sonlarında başlaması bekleniyor.

Kaynak: New 2023 Porsche Panamera pictured during winter tests

One thought on “Yeni 2023 Porsche Panamera kış testleri sırasında görüntülendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.