Porsche, Renk Paletini İkonik Renklerle Genişletiyor

Porsche, sadık müşterilerinin ortak isteği sonucu gövde rengi boya seçeneklerini ikonik renklerle genişletiyor.

Yeni renkler, Porsche’nin 911, 718 ve Taycan’ı ürettiği Zuffenhausen fabrikasında eşi benzeri görülmemiş bir renk karıştırıcı ile elde edildi. Ayrıca bahsi geçen fabrikada yapılan değişiklikler sayesinde Alman otomobil üreticisi günde 5 otomobil yerinde tam 20 otomobil boyayabilecek. Yeni seri renklerin 911 ve 718 modelleri için belirlenen fiyatı 11,430 $ olurken. 718 GT, 911 Turbo, Turbo S ve 911 GT3 modelleri için belirlenen fiyat 12,830 $ oldu.

Yetkililer tarafından “Paint to Sample” olarak adlandırılan bu özel renk serisinde onaylı 160 adet renk bulunuyor. Modeller cephesinde ise 911 ve 718 modelleri 100’den fazla renk seçeneğine sahip iken, Panamera, Macan ve Cayenne için sadece 50 renk seçeneği bulunuyor. Tamamen elektrikli otomobil olan Taycan için ise 65 adet renk seçeneği belirlenmiş.

Porsche Cars Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Kjell Gruner, “Bireyselleştirme, Porsche’nin merkezinde yer alır. Müşteriler, en eski modelimiz olan 356’dan bu yana araçlarını kişiselleştirmek için özel taleplerde bulunuyorlar.” dedi ve “Paint to Sample, bu talebi karşılamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu seçenek ile birlikte birçok tarihi rengi hayata döndürüyor ve renk kataloğumuzda bulunan renklerin sayısını 160’dan fazlaya çıkartarak genişletiyoruz.” diye ekledi.

Bir de her şeyde olduğu gibi bu renk kartelasının “Plus” versiyonu var. Paint to Sample Plus opsiyonu, Cayenne hariç tüm modeller ile birlikte sunuluyor. Haliyle normal versiyondan biraz daha tuzlu olan bu opsiyonun çoğu model için fiyatı 22,860 $ iken, 911 Turbo, 911 GT ve 718 GT modelleri için belirlenmiş fiyatı 25,660 $.

Süreç nasıl işliyor?

Porsche’ye bir numune getiriyorsunuz. Bu numune Almanya’daki Porsche AG’ye gönderiliyor ve çeşitli kalite ve fizibilite testlerine tabi tutuluyor. Tüm bu testlerin bitmesi ve numunenin onaylanması yaklaşık olarak 11 ay sürüyor. Oldukça uzun bir süre!

Öte yandan Porsche Exclusive Manufaktur, mevcut renk yelpazesini genişletiyor. Genişleyen ve yenilenen bu renk seçenekleri arasında ünlü, klasik Porsche renkleri de bulunuyor.

Kişiselleştirme ve Klasik Bölüm Başkanı Alexander Fabig, “Markamızın tarih boyunca olağandışı boyaları önemli bir ayırt edici özellik.” dedi.

Yenilenen renk seçenekleri arasında Maritime Blue, Rubystar Red ve Mint Green gibi bizlerin de hayran olduğu renkler bulunuyor.

Kaynak: Carbuzz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.